آرشیو

آیا ترس ذاتی است؟

چند روز قبل در اینستاگرام در مورد ترس همه پرسی ساده ای انجام شد اما واقعا ترس مذموم است؟!
ترس بخودی خود برای بقای ما لازم است و هر کسی در طول زندگی مقداری از آن را یاد میگیرد! درست است ترس چندان غریزی نیست بلکه بطور عمده صفتی اکتسابی است بهمین خاطر در بعضی افراطی است و در گروهی اندک.
مقدار کم آن همانند مقدار زیادش خطرناک است و میتواند باعث اتفاقات ناخوشایند شود.
ترسها بخاطر تجربه قبلی و نداشتن مهارت کافی در کنترل شرایط مرتبط، بوجود می آیند مثلا کسی که شنا بلد نیست از رفتن به نقاط دور از ساحل هراسان است اما همین شخص پس از آموزش، ساعتها در دریا بی هیچ ترسی شنا میکند بهمین شکل، کودکی که هرگز تجربه دریا را ندارد ممکن است با شجاعتی نا معقول خود را به خطر اندازد.
ترسها در طول زندگی، عمدتا بخاطر تجربیات دیداری یا شنیداری در ذهن شما جا خوش میکنند ولی برای رهایی از آنها چه باید کرد؟
همانطور که گفته شد بکمک مهارت آموزی میتوان برخی ترسها را مهار کرد مثلا کسی که شکست مالی را در
زندگی پدر خویش به چشم دیده ریسک پذیری پایینی در انتخاب شغل آزاد خواهد داشت یا شخصی که در اولین کسب و کار خود سرمایه خود را از دست میدهد، استعداد زیادی برای فرار از مشاغل آزاد و حتی انواع سرمایه گذاری خواهد داشت چرا که همواره تصویر انسانی شکست خورده را در ذهن دارد. در چنین وضعیتهایی نیز توصیه اکید (شبیه مثال شناگر) همان مهارت آموزی و کنترل شرایط و ترس است اما گاهی ترس بهانه ای میشود برای خارج نشدن از نقطه امن!
اگر حتی انگیزه ای برای مهارت آموزی هم ندارید یقین بدانید ناخوداگاه شما دچار مشکل شده و در قدم اول باید آنرا با اهداف همراستا کرد.
برخی ترسها که از حد فراتر میروند (فوبیا) و مهارت آموزی نیز به کاهش آنها کمکی نمیکند تنها توسط روشهای انرژیک قابل درمان هستند. مثل ترس از حشرات و برخی جانواران!
امیدوارم برای قدمهای بزرگ زندگی خود، آگاهانه بر ترسهای خود فائق آیید.
سالم وشاد باشید.

در قضاوت عجله نکنید!

حالش از همه چیز بهم میخورد حس میکرد دنیا به آخر رسیده دیگر به هیچ چیز امید نداشت خسته بود از یک دنیا تکرار!
مغزش انبوهی از افکار تکراری و آزاردهنده که گویی هیچ راهی برای گریختن از آنها وجود نداشت رو به هر چه میکرد تکرار بود و تکرار!
تنها یک راه به ذهنش رسید: قصه شروع نشده را پایان دهد…
اینک دنیا دنیا نگاه سرزنش گر را هم باید تحمل میکرد اما برای پایان دادن مصمم بود و دیگر هیچ نگاهی برایش اهمیت نداشت…
سالها این حملات را تجربه کرده بود حتی از شنیدن چیزی بنام مشاوره یا رفتن به سراغ فلان روان پزشک حالش بد میشد!
گوشی را برداشت و برای هم قصه‌اش نوشت: ای شیخ پاکدامن معذور دار مارا…
شکر خداوند دوستی به من خبر داد و شرح مختصری گفت و از من خواست چاره ای بیندیشم. گفتم فقط سعی کن او را متقاعد کنی که یک بار او را ببینم و الحمدلله چنین شد.
گاهی انباری از باروتیم که یک جرقه میتواند هستی ما را نابود کند و درست در همین لحظه نباید عجله کرد. سرزنش کردن بیمار و برچسب زدن و قضاوتهای مکرر میتواند همان جرقه باشد. بهترین کار در زمانی که نمیدانیم مشکل چیست سکوت است.
اجازه دهیم بیمار حرف بزند احساس ارامش کند تا زمانی که راهی پیدا شود یا از این بحران عبور کند.
بدترین حالت این است که ما هم صبرمان تمام شود و ناخواسته جرقه را بزنیم!
یک جلسه برگزار شد و امروز بلطف الهی چهره ای آرام و خندان و پر از انگیزه و امید پاسخ خداوند است بهمان دیدار مبارک.

خیلی مراقب باشید که پاتون لنگ نشه!

میدونید چرا؟ چون اون وقت هرچی سنگه دنبال تون میکنه تا یه حالی بهتون بده!
باور کنید شوخی نمیکنم این ضرب المثل بسیار هوشمندانه، امروز توسط نظریه پردازهای اثرات انرژیک حال خوب و بد داره دائما تکرار میشه. دقت کنید هر بار که حالتون بد میشه یا حال کسی رو بد میکنید ناخواسته پای لنگی خلق میکنید و تبعاتش سنگهایی هست که در اون روز به سمت پای لنگ نشانه میرن و به آسونی هم موجب آزار کسی  شدید هم حق الناسی رو ایجاد کردید!
قبل از اینکه باعث حال بد بشیم کمی فکر کنیم چه تبعاتی ممکنه داشته باشه؟ امروز همه دیگه میدونیم حال بد کاهش فرکانس رو بدنبال داره و اون هم جاذب اتفاقات بد میشه و تا زمانی که شخص نتونه حالشو برگردونه دائما شاهد وقایع بد و آزار دهنده خواهد بود. پس خیلی مراقب باشیم که پامون لنگ نشه و پای کسی رو هم لنگ نکنیم!
دوستان، هرچقدر که در توان داریم برای ایجاد آرامش و رضایت خود و دیگران تلاش کنیم حتی با یک «سکوت» ساده!

واقعا احساسات هم به ارث می رسند!؟

شاید بعضی از ما تجربه کردیم که حتی وقتی دلیل معلومی وجود ندارد، حسی همیشه همراهمان است مثلا همیشه عصبانی هستیم یا خیلی وقتها بی دلیل مضطربیم یا…
تصور اینکه احساسات گیرافتاده هم قابلیت انتقال به سطوح بعدی موالید را دارند کمی غیر قابل درک است اما واقعیت این است که گاهی یکی از احساسات منفی شما ممکن است متعلق به یکی از اجداد ۵-۶ نسل قبل از شما باشد و منشاء برخی عدم تعادلهای روحی شما شود!
انسان موجودی پر از پیچیدگی هاست و البته اگر حس منفی ماندگاری در وجودتان احساس میکنید که همیشه و همیشه با شماست، میتوانید به اجدادتان شک کنید!
این ۱۰ عنوان پر تکرار ترین احساساتی هستند که قابلیت موروثی بودن را دارند:
#عصبانیت
#شرم
#گناه
#بیچارگی
#اضطراب
#عدم_امنیت
#خودخواهی
#عیبجویی
#انزوا
#حسادت
امیدوارم هر کدام از ما بگونه ای زندگی کنیم که میراثی جز ایمان، عشق و شکرگزاری نداشته باشیم.

اثر معجزه آسای سبک زندگی

ماه رمضان شروع شده بود و او علیرغم اینکه کم غذا میخورد اما هر روز از سنگینی معده و سختی هضم غذا شکایت داشت کلافه شده بود از سویی میخواست روزه هایش را بگیرد اما از سویی دیگر دستگاه گوارش همراهیش نمیکرد!
میگفت این مشکل سالهاست گریبانش را میگیرد قصد داشت پیش پزشک برود تا شاید این مشکل حل شود.
گفتگویی بین مان انجام شد، فقط چند توصیه ساده و بی آنکه داروی خاصی مصرف کند قرار شد کمی سبک خوردن را تغییر دهد. اینکار را انجام داد و خدا را شکر میکنم که امروز نه شکایتی از سوء هاضمه دارد نه از سنگینی معده.
گاهی مشکلات ما آنقدر آسان حل میشوند که بخاطر سادگی شان باور پذیر نیستند. اگر این تغییر سبک انجام نمیشد امروز یک کیسه پر از داروهای عجیب و غریب بعلاوه توصیه ممنوعیت روزه گرفتن را باید میپذیرفت.
از کودکی یاد میگیریم برای سلامت بودن باید دارو خورد! گویی معاذالله خداوند در خلقت انسانها دچار نقصان شده و بشر توانسته آنرا با اختراع داروهای مختلف شیمیایی برطرف کند! آیا برایتان آن جمله باور پذیر تر از این است که ما برای زندگی معمولی و طبیعی هیچ نیازی به داروها نداریم؟ گاهی فقط سبک زندگی غلط که آن هم محصول مدرنیته است برایمان دردسر ساز میشود و ما برای گریز از عواقب آن مجددا به همان مدرنیته پناه می بریم و در یک چرخه باطل سلامتی، پول و زمان را هزینه میکنیم.

مبعث حضرت رسول گرامی مبارک

عید مبعث بر همه انسانهای موحد مبارک باد

با فرایند لجبازی چطور برخورد کنیم؟

نکته مهم:
هرگز و هرگز با اینگونه افراد بحث نکنید! این بحث قطعا به فراری شدن شما منجر خواهد شد!!! ضمن اینکه موقعیت آنها را نیز بیشتر تثبیت خواهد کرد!
پس راه حل چیست؟
اولین چیزی که باید به آن توجه کرد این است: اگر کسی که این خصیصه را دارد، خودش علاقمند به ترک آن است میتوان به نجاتش امیدوار بود ولی اگر اساسا اعتقادی به اشتباه بودن مسیرش ندارد و معتقد است دیگران باید تغییر کنند و راه آنها غلط است، بهتر است فقط برایش دعا کنید!!

در مجموع اگر خودتان خدای نخواسته گرفتار این موضوع هستید:

۱. خواسته ها را برنامه ریزی، رصد و ثبت کنید.
۲. باید با تغییرات مداوم کوچک و یافتن گزینه های جدید، در هر موضوعی که روی آن پافشاری میکنید، تمرین عملی را شروع کنید.
۳. اگر با کسی مشغول بحث هستید بجای سماجت به او بگویید: اجازه بدید درموردش فکر کنم.
۴. حتما در مورد مباحثی که تبدیل به یک تعصب شده اند تحقیق و مطالعه کنید هیچ «اعتقاد انسانی» مطلقا درست نیست!
۵. همیشه در هر موردی که ذهن شما اصرار دارد راه همین است و بس، اولا شک کنید دوما مشاوره بگیرید و سوما برای مدتی تصور کنید راه حل های جدید را پذیرفته اید و سپس ببینید آیا زندگی شما بسمت سقوط میل میکند یا اوج میگیرد؟
۶. بجای لذت بردن از اثبات عقاید متعصبانه، برای پذیرش تغییرات، به خودتان جایزه بدهید. تغییر مقدمه رشد است.
۷. از نگاه تونلی و باریک به مسائل قویا بپرهیزید! این گونه اندیشیدن باعث رکود قدرت تفکر و افزایش تعصب شما و نهایتا مانع جلو رفتن شما خواهد شد.
۸. اگر غالب اوقات برای اثبات نظرتان به دنبال منابع تایید کننده میگردید، سعی کنید بطور معکوس عمل کنید و با خواندن نظرات مخالف، وارد یک چالش منطقی و نه متعصبانه شوید.
۹. صد البته برای رشد خودتان دعا کنید و از خداوند راه درست را بخواهید قطعا موفق خواهید شد.

 

لجبازی و نشانه های آن

حتما شماهم با اصطلاح لجبازی آشنایید.
لطفا فیلم رو ببی
نید و ۵ نشانه لجبازی را بخوانید و مشخص کنید چند درصد لجبازید!

لجبازی ارتباط محکمی با نوعی ترس و دید تونلی دارد و یک ترمز برای پیشرفت است. تا جایی که ممکن است از اعتیاد به آن دوری کنید.

پویش مردمی برای گشایش

دوستان عزیزم همونطور که در بسیاری از سنتها و آیین‌های مذهبی اسلام و سایر ادیان افراد زیادی در یک زمان عبادت یا نیایشی واحد رو انجام میدن و یک انرژی بزرگ تولید میکنن، ماهم قصد داریم همین کارو انجام بدیم تا بامید خدا سطح انرژی جامعه که بسیار افت کرده بالا بره و اتفاقات خوب شروع بشه. میزان اثربخشی این کار دقیقا وابسته به تعداد انسانهایی است که در این پویش شرکت و تولید انرژی میکنند.
هیچ وقتی ازت نمیگیره ولی تاثیرش میتونه فوق العاده زیاد باشه.
سالهاست احساس خیلی هامون بشدت منفی شده و توش پر از کینه و نفرت، اندوه و ناامیدی شده وقتشه شروع کنیم به یک حرکت بزرگ!
شک نکنید وقتی از خدای خودتون خیر و سلامتی و ثروت و آرامش برای همه بخواهید چنان موجی ایجاد میشه که هر آدم کژاندایشی رو هم، تسلیم میکنه!
دوستان من اشاعه اخبار بد یک تکنیک انرژیک ساده است که بدون هیچ جنگ افزاری توان و انگیزه یک ملت رو از بین ببرند و همه مردم احساس فلاکت کنند. این پویش نه فقط یک سپر محکم انرژیک ایجاد میکنه بلکه میتونه نتیجه بازی رو بسادگی عوض کنه!
دوستان من سطح انرژی جامعه که پایین بیاد بیماری، فلاکت، مرگ و میر، بلاهای طبیعی و خیلی چیزهای دیگه که با اون هم فرکانس باشند شیوع پیدا میکنه پس لطفا بیا، تا نشون بدیم چقدر پر قدرتیم.
ازتون خواهش میکنم این پست رو بهر شکلی نشر بدید ابدا هدف تبلیغاتی در میان نیست و من در این پست آدرسی از هیچ صفحه‌ای نیاوردم هدف یک چیزه:
رسیدن همه مون به یک زندگی مطلوب ان شاءالله.

اثرات مخرب رسانه

قدرت تشخیص ما در برابر انواع رسانه ها، موزیک، فیلم و بازی های ویدئویی واقعا چقدر است؟
آیا میدانیم چه آسیب هایی فرزندان ما و حتی خودمان را تهدید میکند؟
حتما ببینید.

سالم و شاد باشید.