آرشیو

اثر معجزه آسای سبک زندگی

ماه رمضان شروع شده بود و او علیرغم اینکه کم غذا میخورد اما هر روز از سنگینی معده و سختی هضم غذا شکایت داشت کلافه شده بود از سویی میخواست روزه هایش را بگیرد اما از سویی دیگر دستگاه گوارش همراهیش نمیکرد!
میگفت این مشکل سالهاست گریبانش را میگیرد قصد داشت پیش پزشک برود تا شاید این مشکل حل شود.
گفتگویی بین مان انجام شد، فقط چند توصیه ساده و بی آنکه داروی خاصی مصرف کند قرار شد کمی سبک خوردن را تغییر دهد. اینکار را انجام داد و خدا را شکر میکنم که امروز نه شکایتی از سوء هاضمه دارد نه از سنگینی معده.
گاهی مشکلات ما آنقدر آسان حل میشوند که بخاطر سادگی شان باور پذیر نیستند. اگر این تغییر سبک انجام نمیشد امروز یک کیسه پر از داروهای عجیب و غریب بعلاوه توصیه ممنوعیت روزه گرفتن را باید میپذیرفت.
از کودکی یاد میگیریم برای سلامت بودن باید دارو خورد! گویی معاذالله خداوند در خلقت انسانها دچار نقصان شده و بشر توانسته آنرا با اختراع داروهای مختلف شیمیایی برطرف کند! آیا برایتان آن جمله باور پذیر تر از این است که ما برای زندگی معمولی و طبیعی هیچ نیازی به داروها نداریم؟ گاهی فقط سبک زندگی غلط که آن هم محصول مدرنیته است برایمان دردسر ساز میشود و ما برای گریز از عواقب آن مجددا به همان مدرنیته پناه می بریم و در یک چرخه باطل سلامتی، پول و زمان را هزینه میکنیم.

مبعث حضرت رسول گرامی مبارک

عید مبعث بر همه انسانهای موحد مبارک باد

با فرایند لجبازی چطور برخورد کنیم؟

نکته مهم:
هرگز و هرگز با اینگونه افراد بحث نکنید! این بحث قطعا به فراری شدن شما منجر خواهد شد!!! ضمن اینکه موقعیت آنها را نیز بیشتر تثبیت خواهد کرد!
پس راه حل چیست؟
اولین چیزی که باید به آن توجه کرد این است: اگر کسی که این خصیصه را دارد، خودش علاقمند به ترک آن است میتوان به نجاتش امیدوار بود ولی اگر اساسا اعتقادی به اشتباه بودن مسیرش ندارد و معتقد است دیگران باید تغییر کنند و راه آنها غلط است، بهتر است فقط برایش دعا کنید!!

در مجموع اگر خودتان خدای نخواسته گرفتار این موضوع هستید:

۱. خواسته ها را برنامه ریزی، رصد و ثبت کنید.
۲. باید با تغییرات مداوم کوچک و یافتن گزینه های جدید، در هر موضوعی که روی آن پافشاری میکنید، تمرین عملی را شروع کنید.
۳. اگر با کسی مشغول بحث هستید بجای سماجت به او بگویید: اجازه بدید درموردش فکر کنم.
۴. حتما در مورد مباحثی که تبدیل به یک تعصب شده اند تحقیق و مطالعه کنید هیچ «اعتقاد انسانی» مطلقا درست نیست!
۵. همیشه در هر موردی که ذهن شما اصرار دارد راه همین است و بس، اولا شک کنید دوما مشاوره بگیرید و سوما برای مدتی تصور کنید راه حل های جدید را پذیرفته اید و سپس ببینید آیا زندگی شما بسمت سقوط میل میکند یا اوج میگیرد؟
۶. بجای لذت بردن از اثبات عقاید متعصبانه، برای پذیرش تغییرات، به خودتان جایزه بدهید. تغییر مقدمه رشد است.
۷. از نگاه تونلی و باریک به مسائل قویا بپرهیزید! این گونه اندیشیدن باعث رکود قدرت تفکر و افزایش تعصب شما و نهایتا مانع جلو رفتن شما خواهد شد.
۸. اگر غالب اوقات برای اثبات نظرتان به دنبال منابع تایید کننده میگردید، سعی کنید بطور معکوس عمل کنید و با خواندن نظرات مخالف، وارد یک چالش منطقی و نه متعصبانه شوید.
۹. صد البته برای رشد خودتان دعا کنید و از خداوند راه درست را بخواهید قطعا موفق خواهید شد.

 

لجبازی و نشانه های آن

حتما شماهم با اصطلاح لجبازی آشنایید.
لطفا فیلم رو ببی
نید و ۵ نشانه لجبازی را بخوانید و مشخص کنید چند درصد لجبازید!

لجبازی ارتباط محکمی با نوعی ترس و دید تونلی دارد و یک ترمز برای پیشرفت است. تا جایی که ممکن است از اعتیاد به آن دوری کنید.

پویش مردمی برای گشایش

دوستان عزیزم همونطور که در بسیاری از سنتها و آیین‌های مذهبی اسلام و سایر ادیان افراد زیادی در یک زمان عبادت یا نیایشی واحد رو انجام میدن و یک انرژی بزرگ تولید میکنن، ماهم قصد داریم همین کارو انجام بدیم تا بامید خدا سطح انرژی جامعه که بسیار افت کرده بالا بره و اتفاقات خوب شروع بشه. میزان اثربخشی این کار دقیقا وابسته به تعداد انسانهایی است که در این پویش شرکت و تولید انرژی میکنند.
هیچ وقتی ازت نمیگیره ولی تاثیرش میتونه فوق العاده زیاد باشه.
سالهاست احساس خیلی هامون بشدت منفی شده و توش پر از کینه و نفرت، اندوه و ناامیدی شده وقتشه شروع کنیم به یک حرکت بزرگ!
شک نکنید وقتی از خدای خودتون خیر و سلامتی و ثروت و آرامش برای همه بخواهید چنان موجی ایجاد میشه که هر آدم کژاندایشی رو هم، تسلیم میکنه!
دوستان من اشاعه اخبار بد یک تکنیک انرژیک ساده است که بدون هیچ جنگ افزاری توان و انگیزه یک ملت رو از بین ببرند و همه مردم احساس فلاکت کنند. این پویش نه فقط یک سپر محکم انرژیک ایجاد میکنه بلکه میتونه نتیجه بازی رو بسادگی عوض کنه!
دوستان من سطح انرژی جامعه که پایین بیاد بیماری، فلاکت، مرگ و میر، بلاهای طبیعی و خیلی چیزهای دیگه که با اون هم فرکانس باشند شیوع پیدا میکنه پس لطفا بیا، تا نشون بدیم چقدر پر قدرتیم.
ازتون خواهش میکنم این پست رو بهر شکلی نشر بدید ابدا هدف تبلیغاتی در میان نیست و من در این پست آدرسی از هیچ صفحه‌ای نیاوردم هدف یک چیزه:
رسیدن همه مون به یک زندگی مطلوب ان شاءالله.

اثرات مخرب رسانه

قدرت تشخیص ما در برابر انواع رسانه ها، موزیک، فیلم و بازی های ویدئویی واقعا چقدر است؟
آیا میدانیم چه آسیب هایی فرزندان ما و حتی خودمان را تهدید میکند؟
حتما ببینید.

سالم و شاد باشید.

 

شما چقدر آدم قدردانی هستید؟

۱. روایت شده که خداوند به حضرت موسی وحی فرستاد که ای موسی حق شکر مرا به جای آر، عرض کرد پروردگارا چگونه شکر کنم تو را که حق شکر تو باشد در حالی که هیچ شکری نیست که به آن ترا شکر کنم، مگر آنکه همان شکر هم نعمتی است که تو به من ارزانی داشتی، فرمود: ای موسی اکنون حق شکر مرا ادا کردی که دانستی آن هم از من است.

۲. خداوند در قرآن آورده است «لئن شکرتم لازیدنّکم ولئن کفرتم انّ عذابی لشدید» از اثرات قابل توجه شکر فزونی نعمت است و از اثرات کفر نعمت، عذاب پروردگار.

۳. و من یشکر فانما یشکر لنفسه و من کفر فان اللّه غنی حمید» هر کس سپاس گزارد جز این نیست که برای خود سپاس گزارده زیرا خداوند بی نیاز و ستوده است.

۴. حضرت علی(ع) می فرماید: حمد و سپاس سزای خداوندی است که حمد را به نعمتها و نعمتها را به شکر پیوند زده و به ازاء نعمتها حمد را واجب کرده و شکر را سبب فراوانی آنها قرار داده، بر نعمت هایش او را حمد می کنیم چنانکه بر بلایش سپاسگزاریم.

۵. حدود ۸۰۰ سال قبل سعدی گفت:
منت خدای را عزوجل که طاعتش موجب قربتست و بشکر اندرش مزید نعمت. هر نفسی که فرو میرود ممد حیاتست و چون برمی آید مفرح ذات. پس در هر نفسی دو نعمت موجودست و بر هر نعمتی شکری واجب .

۶. تشکر از کسانی که راه رسیدن به نعمات الهی را هموار نموده و واسطه این فیض شده اند وظیفه ای است که مورد سفارش خدا و اولیاء دین می باشد. «من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق» هر کس در مقابل احسان و نیکی بندگان خداوند شکرگزاری نکند خدا را شکر نگفته است.

اگر بدنبال سلامتی، موفقیت و ثروت هستید شکرگزاری را جدی بگیرید! هم از خداوند و هم از آنانی که نعمت خداوند را به شما رساندند. بعد از ۱۴۰۰ سال امروز فواید شکرگزاری توسط بسیاری از نویسندگان خارجی همچون راندا برن نیز کشف شده است. قدر داشته هامان را بدانیم!
رمضان ماه شکرگزاری و بندگی و میهمانی خداوند بر شما مبارک.

سیستم ایمنی قدرتمند

اگر سیستم دفاعی بدن سرحال و قدرتمند باشد همه بیماری ها یک توهم بیشتر نیستند.
کورونا که جای خود دارد!
تجربه من در طول سالهایی که درمانگری میکردم و خصوصا این یکسال اخیر نشان داد عدم آرامش روانی، استرسهای طولانی، ترسهای مزمن، بدبینی، ناسپاسی و وسواس فکری تاثیری فوق تصور در کاهش قدرت ایمنی بدن دارند و متاسفانه مسبب بیماریهای خطرناک و گاه خود ایمنی میشوند.
اگر درکش برایتان سخت است کافی است نگاهی به خود کنید. انگیزه شما برای کمک کردن یا حمایت دیگران در زمانی که بیحوصله و کم انرژی هستید واقعا چقدر است؟! این همان وضعیتی است که اعضاء سیستم ایمنی شما در زمانی که مدتهای مدید غمگین هستند با آن مواجهند و چون نمیتوانند با قدرت به سایر اعضاء بدن کمک کنند بیماری غلبه میکند و این دلیل ساده ای است که بدانید چرا برخی افراد در برابر بیماری های مختلف و هکذا کورونا مقاوم و بعضی بسیار آسیب پذیرند. سالم و شاد باشید.

 

دیده شدن یا نشدن مسئله کدام است؟

دیده شدن یا نشدن؟ مسئله کدام است!؟
طبق نظریه دکتر اریک برن، انسان‌ها در تمام زندگی به «نوازش» نیاز دارند. برن، نوازش را «قرار گرفتن در حیطه آگاهی انسانی دیگر» تعریف می‌کند، بنابراین وقتی به کسی لبخند می‌زنیم، صحبت می‌کنیم، سر تکان می‌دهیم و حتی دعوا می‌کنیم، به او نشان می‌دهیم که از حضور او آگاه هستیم و نیاز روانی وی را تامین می‌کنیم. یکی از دلایلی که انسانها به اعمال عجیب روی می آورند فقط یک چیز است: دیده شدن!
تحقیقات زیادی نشان داده که بسیاری از خودکشی ها فقط برای دیده شدن بوده و شخص واقعا قصد مردن نداشته!
برخی جنایات، سرقتها و اعمال خلاف قانون هیچ سببی جز دیده شدن ندارند. آگاهی داشتن همه ما از این موضوع تا بدان حد اهمیت دارد که بدانیم آینده فرزندان ما تحت تاثیر این موضوع شکل میگیرد. امروز که شبکه های اجتماعی در دسترس همگان است به آسانی شاهد این علاقه همگان به دیده شدن هستیم قطعا شماهم کسانی را دیده اید که بهر صورتی سعی در جلب توجه و گرفتن لایک دارند! اما دیده شدن نیز مثل هر فرایندی باید تحت کنترل باشد ازدیاد آن اعتماد به نفس کاذب و خطرناکی را سبب میشود و کمبود آن ترس و ازمیان بردن اعتماد به نفس را باعث میشود.
شاید برایتان جالب باشد که بدانید برنامه هایی که در اغلب کشورها به کشف استعدادها میپردازند (خداروشکر اخیرا در صداسیمای ماهم دیده شد) یک سویش به کاهش جنایات و امنیت اجتماعی ختم میشود.
بقول دکتر الهی قمشه ای شیطان گفت من افتخار میکنم که خداوند فرمود: لعنت «من» تا رستاخیز برتو باد بدین معنا که خداوند مرا دید و بمن بی اعتنا نبود.

آخرین کلام ۹۹

سال نو مبارک!