حس_گیر_افتاده چیست؟

بر اساس تعریف، ۶۰ حس برای انسانها تعریف شده و چون مطابق قوانین کوانتوم، همه چیز از انرژی ساخته شده است، لذا حس ها هم از جنس انرژی هستند و هرکدام می‌توانند اثر تخریبی خود را روی بدن ما بگذارند.

در سال های گذشته، پزشکان باستانی هوشیارانه ناظر بدن انسان بودند. آنها متوجه شدند افرادی که زندگی خود را تحت تأثیر احساسات خاصی قرار می‌‌دهند دارای دردها و امراض خاصی نیز هستند!

مثلا، به نظر می‌‌رسید افرادی که زندگی خود را با خشم اداره می‌‌کردند از مشکلات کبد و کیسه صفرا رنج می‌‌بردند. افرادی که زندگی خود را صرف غم و اندوه می‌‌کردند اغلب از مشکلات ریه و روده بزرگ رنج می‌‌بردند. همچنین افراد ترسو دارای مشکلات کلیه و مثانه هستند.

در نهایت همبستگی بین احساسات ما و اعضای مختلف بدن کشف شد. اعتقاد بر این بود که اعضای بدن همان احساساتی را تولید می‌کنند که اشخاص آنرا احساس می‌‌کردند.

به عبارت دیگر، اگر احساسی از ترس دارید، کلیه یا مثانه شما انرژی یا ارتعاشی خاص ترس ایجاد می‌‌کند. اگر شما احساس غم و اندوه کنید، آن احساس توسط ریه ها یا روده بزرگ تولید می‌‌شود و الی آخر.

مثال دیگری را که این در زمینه می‌‌توان عنوان کرد الکل است. همه ما می‌‌دانیم که افراد مبتلا به الکل اغلب از بیماری کبد جان می‌‌دهند. همچنین می‌‌دانیم که بسیاری از افرادی که الکل می‌‌نوشند، زمانی که تحت تاثیر آن قرار می‌‌گیرند، بشدت عصبانی و خشمگین می‌‌شوند.

الکل به وسیله کبد شکسته می‌‌شود و الکل بیش از حد باعث تحریک کبد می‌‌شود. هنگامی‌‌که شما عضوی را بیش از حد تحریک کنید، آن عضو احساساتی را که برای آن طراحی شده است، تولید خواهد کرد. کبد هم باعث احساس خشم می‌‌شود. این مکانیسمی‌‌است که اغلب هنگام نوشیدن الکل باعث ایجاد خشونت می‌شود.

درباره نویسنده مشاهده تمام پستها

خودآرامی نوین

پاسخ دهید

Your email address will not be published. Required fields are marked *