اثر معجزه آسای سبک زندگی

ماه رمضان شروع شده بود و او علیرغم اینکه کم غذا میخورد اما هر روز از سنگینی معده و سختی هضم غذا شکایت داشت کلافه شده بود از سویی میخواست روزه هایش را بگیرد اما از سویی دیگر دستگاه گوارش همراهیش نمیکرد!
میگفت این مشکل سالهاست گریبانش را میگیرد قصد داشت پیش پزشک برود تا شاید این مشکل حل شود.
گفتگویی بین مان انجام شد، فقط چند توصیه ساده و بی آنکه داروی خاصی مصرف کند قرار شد کمی سبک خوردن را تغییر دهد. اینکار را انجام داد و خدا را شکر میکنم که امروز نه شکایتی از سوء هاضمه دارد نه از سنگینی معده.
گاهی مشکلات ما آنقدر آسان حل میشوند که بخاطر سادگی شان باور پذیر نیستند. اگر این تغییر سبک انجام نمیشد امروز یک کیسه پر از داروهای عجیب و غریب بعلاوه توصیه ممنوعیت روزه گرفتن را باید میپذیرفت.
از کودکی یاد میگیریم برای سلامت بودن باید دارو خورد! گویی معاذالله خداوند در خلقت انسانها دچار نقصان شده و بشر توانسته آنرا با اختراع داروهای مختلف شیمیایی برطرف کند! آیا برایتان آن جمله باور پذیر تر از این است که ما برای زندگی معمولی و طبیعی هیچ نیازی به داروها نداریم؟ گاهی فقط سبک زندگی غلط که آن هم محصول مدرنیته است برایمان دردسر ساز میشود و ما برای گریز از عواقب آن مجددا به همان مدرنیته پناه می بریم و در یک چرخه باطل سلامتی، پول و زمان را هزینه میکنیم.

درباره نویسنده مشاهده تمام پستها

خودآرامی نوین

پاسخ دهید

Your email address will not be published. Required fields are marked *